Sista mötet i Stockholm inför Nepal gjort!

Då var alltså det sista mötet ihop med elever från Real Eskilstuna, Västerås, Stockholm, Lund, Göteborg och Lidköping! Vi pratade om packlista,  uppgifter vi kommer jobba med under praktiken där, hur vi ska sätta ut mål samt utföra dem och en gruppuppgift där vi ska ta reda på olika frågor om Nepal och svara på dem som ska vara klar innan vi åker!

Det var mycket information att ta in men vi kommer att klara det. Känns mycket mer seriöst nu och jag har fått större förståelse om vad jag kommer att lära mig under tiden där.

Min och alla som kommer följa med på denna resa kommer garanterat att ha kul, lära sig mycket och komma hem som en mycket mer erfaren och självsäker ledare! 😀

 

image

Kommentera

E-postadressen publiceras inte. Obligatoriska fält är märkta *